Svet-Stranek.cz
PRAŽSKÝ KRYSAŘÍK, RUSKÝ TOY
CHS AUSTRIND

štěňátka:PRAŽSKÝ KRYSAŘÍK, RUSKÝ TOY

štěňátka

AKTUÁLNĚ NEMÁME ŽÁDNÁ ŠTĚŇÁTKA
A ANI ŽÁDNÁ NEPLÁNUJEME

"A" vrh: 4.3.2010
HOPE GO LUCKY Cinderella's Ranch, V1 CAJC, V3
WINDWARRIOR'S BLUE CIDABRO (http://zkrajelichnice.cz/?page=lantu)
4 pejsci, 2 fenky
ADONIS, ALTHAIA, ARES, ANTIOPE, ACHILLES, APOLLO
FOTKY VRHU NA:
http://austrind.rajce.idnes.cz/HOPE,_vrh_A/
23.7.2010
Další fotky štěňat:
Adonis na http://austrind.rajce.idnes.cz/ADONIS_AUSTRIND/
Althaia alias Sidney na http://austrind.rajce.idnes.cz/ALTHAIA_AUSTRIND/

14.7.2010
Fotky štěňat z nových domovů:
Ares alias Ros na http://46vale46.rajce.idnes.cz/HAF/#DSC_0189.JPG
Antiope alias Tea na http://kelly69.rajce.idnes.cz/australaci/#

10.7.2010
I poslední zbojník Apollo je prodaný. Stav naší smečky je opět 4 fenky, každá jiného plemene.

6.6.2010
Nové fotky Apolla na http://austrind.rajce.idnes.cz/HOPE,_vrh_A/

Dnes odjel až do Piešťan můj mazlíček Achilles, tenhle pejsek se narodil dosti těžko a já měla příležitost si takzvaně zahrát na boha. Buď se rychle rozhodnout a pejska oživit a rozdýchat, nebo to vzdát a odepsat ho. No asi je jasné, jak jsem se rozhodla a se štěstím z Achilla bude krásný, silný pes, který se dále uplatní v chovu.
Takže náš Apollo osiřel a zdá se, že to nese poměrně dobře, mamina si s ním totiž celkem vyhraje, dokonce ho stále okusuje a poňouká k lotrovinám, i když je úplně hotový. Dnes s námi byl zase na výletě a podíval se na vlakové nádraží, Pendolino na něj ale neudělalo zas takový dojem, jinak to rušné místo zvládl s přehledem.

23.5.2010
VČERA JSEM VZALA NA OTRKÁNÍ ACHILLA NA PARKUR (KOŇSKÉ ZÁVODY), CHOVAL SE BÁJEČNĚ, VYTRVALE MĚ NÁSLEDOVAL, PO POČÁTEČNÍ NEDŮVĚŘE SE NECHAL HLADIT OD KOHOKOLI, JEN KONÍ SE BÁL A TAKY PSŮ, MUSELA JSEM MU UKÁZAT, ŽE HO OPRAVDU NESEŽEROU (TEDA TI PSI).
DNES JSME S MANŽELEM A DĚTMI VYRAZILI NA JEDINÝ KOPEC V PARDUBICKÉM OKRESE, NA HRAD KUNĚTICKÁ HORA. ŠTĚNDA CHODILA BEZ VODÍTKA MEZI LIDMI, NECHALI SE HLADIT, ALE NA PŘIVOLÁNÍ (NA PIŠKOTKY) PŘIŠLI POKAŽDÉ, BUDILI VŠEOBECNÝ ROZRUCH A OTÁZKY.
PO PŘÍJEZDU BYLI NOTNĚ UNAVENÍ. POTOM PŘIJELI NOVÍ MAJITELÉ PRO ANTIOPE, MAJÍ UŽ JEDNU AUSTRALANKU, ČERVENOU, A PROTO JÍ CHTĚLI POŘÍDIT KAMARÁDKU. DOUFÁM, ŽE NAŠE TORPÉDO CHUDINKU AGÁTU NEBUDE MOC TRÁPIT.
TAKŽE MÁME JEŠTĚ DVA KLUKY, KTEŘÍ HLEDAJÍ PÁNÍČKY, KTERÝM BUDOU MOCT ČÍST MYŠLENKY A PLNIT KAŽDÉ PŘÁNÍ :-)

17.5.2010
Vážení obříků: Achilles 9,5kg, Apollo 8,9kg, Antiope 6,5kg
Ačkoli je mezi Achillem a Apollem jen půl kila rozdíl, na pohled to vypadá, že Apollo je sportovec, ale Achilles je spíš kulturista :-) Antiope je dáma, tak je lehčí, ale je to váleček na nožkách, ale je pěkňoučká.

16.5.2010
Včera odjel náš krasavec Adonis. Trošku se bojím, aby novou majitelku, sympatickou slečnu, necvičil, ale věřím, že si s temperamentním štěňátkem poradí. Bude bydlet jen nedaleko, takže počítám s návštěvami, jsem na něj totiž opravdu zvědavá a ráda bych ho viděla na výstavách.
Naši zbylí 3 výtržníci se začali věnovat výcviku, začínáme chodit na vodítku a jsou ohromně šikovní. No prostě za piškot udělají i trojité salto :-) taky už začínají chápat povel sedni. Piškotek dostanou jen když sedí. Dělám to ze zdravotních důvodů, strčit totiž piškotek mezi 3 pirani zavání krvavým zraněním.
To souvisí i s tím, že cvičit je musím po jednom, jinak na vodítku nemám jedno štěně, ale rovnou 3, všichni jsou zakouslí do vodítka. Problém je, že když trénuju s jedním, ostatní 2 v ohrádce vyjí a to sousedi tak nějak těžko snášejí. No každopádně cvičení je baví a jsou neuvěřitelně chytří.

9.5.2010
Dnes nás opustila Althaia, jeden z mých dvou největších mazlíčků. Odvezla si ji sympatická rodinka od Říčan se dvěma holčičkami. Prý bude dělat parťáka rodičům při běhání a při společných výletech. Přejeme všem hodně štěstí !

8.5.2010
Dnes jsem opět vážila, 9týdnů:
Apollo 7,6kg, Achilles 7,6kg, Althaia 6,9kg, Adonis 6,2kg, Antiope 5,6kg. Máme také nové fotky na http://austrind.rajce.idnes.cz/HOPE,_vrh _A/

6.5.2010
V úterý dostala štěňátka druhé očkování, všichni byli stateční a všeteční jako vždy a všude.
Dnes dorazily rodokmeny, takže štěnda můžou do nových domovů s plnou parádou :-)
Jsou to takoví šikulové, zvládají fuj, ke mně, a začínají pěkně aportovat, zájem mají všichni, ale ve smečce se soustředit dokáže jen někdo. Už potřebují majitele, kteří by se ji věnovali jednotlivě. Já už nemám dost času rozvíjet přednosti každého pejska zvlášť.
ŠTĚŇÁTKA 2 MĚSÍCE:
APOLLO - máma si ho vybrala jako protivníka, pořád ho mele a on se statečně brání. Rád se pomazlí i v náruči, kouká do očí, poslouchá, co říkám a aport mi přinese na 8 metrů několikrát za sebou, už mu docela pěkně stojí ouška
ADONIS - nejmenší, asi proto se nepouští do rvaček, skáče jako na gumě, velice komunikativní, většinou ho mám pod nohama, nebo pod židlí, temperamentem vhodný na práci, má nejhezčí hlavu a dokonale stojící uši
ACHILLES - veliký jedlík, taky se pere s mámou, chytrý až vychytralý, statečný i mazlivý, mezi pejsky spíš dominantní, tmavší barva
ALTHAIA - silná holka, není líná se najíst, temperamentní, chytrá, na přivolání přijde přes celou zahradu, po nejistotě v začátcích nyní neohrožená bojovnice a průzkumnice, můj mazánek (spolu s Adonisem)
ANTIOPE - náš ďáblíček, drobná ale neuvěřitelně vitální a chytrá holka, do ohrádky se vrací poslední, sedí 5metrů daleko a čeká, jestli to opravdu myslím vážně a jestli zavolám i speciálně ji, ráda se mazlí, ale neposedí, je taky jako na gumě
Mám je všechny ráda a nezapomínám ani na ARESE, který už obšťastňuje nové páníčky.

30.4.2010
Zvážila jsem naše bobíčky v 8 týdnech, po odjezdu Arýska (alias Ros) vede Achilles 6,5kg, Apollo 6,3kg, Althaia 5,8kg, Adonis 5kg, Antiope 4,5kg.

26.4.2010
Víkend byl nabitý, v pátek odjel do nového domova Arýsek a podle posledních zpráv si polepšil, spává prý v posteli :-) V sobotu si přijeli noví majitelé pro krysařičku Artemisku a v neděli zájemci na Adoníska ze Slovenska, nakonec si ho neodvezli, protože nebyl podobný jejich zemřelému pejskovi tak moc, jak doufali. Nejsem ještě dostatečně otrlá, proto jsem si to vzala osobně a za Adoníska jsem se urazila. Ale samozřejmě nechci dát štěňátko někomu, kdo není stoprocentně přesvědčený, že ten pejsek je pro něj ten pravý. Takže tímto zvu návštěvníky stránek na návštěvu našich štěňátek, přijeďte se pomuchlat ;-)
Máme také nové fotky našich dráčků http://austrind.rajce.idnes.cz/HOPE,_vrh_A/

18.4.2010
Před víkendem se ohlásilo několik zájemců, Arýsek bude dělat společnost ridgebackovi a prý ho (jak budoucí majitel doufá) trošku rozpohybuje, Adonísek pojede do Nitry do rodiny, která nedávno přišla o australáka, prý prvního na Slovensku a Apollo bude dělat společnost rodině, pro kterou je velkou vášní treking.
AKTUÁLNÍ HMOTNOST NAŠICH CVALÍKŮ, od největšího Arese po nejmenší Antiope
Ares 5,5kg, Apollo 5,3kg, Achilles 5,2kg, Althaia 4,8kg, Adonis 4,1kg, Antiope 3,8kg.

13.4.2010
Včera byl velký den, štěňátka dostala první očkování a aby toho nebylo málo, taky čip.
Štěňátka jsem v dešti nacpala do přepravky, vešla se tam vedle sebe, ale ani pohyb navíc. Jeli jsme jen 3km, tak se to dalo vydržet. V ordinaci jsem je vypustila a všichni se projevili jako suveréni, šmejdili po všech koutech, při práci okusovali nohy v pantoflích paní doktorce i asistentce. Trápení přestáli statečně, když před sebou měli hromádku piškotů, ani si nevšimli...
Dnes už proběhly první pokusy o opravdové aportování, ne jen přenášení, ale u vybraných jedinců i přinášení. Vyznamenal se Arýsek a Apollo. Dnešním zájemcům se předvedli v plném lesku, byla jsem na svoje dětičky pyšná, vždyť jim bude teprve 6 týdnů.
Tento týden je vůbec nabitý, zítra dorazí paní majitelka tatínka Lantíka a také poradkyně chovu (paní Daňková), budeme se zase předvádět.

8.4.2010
Nové informace: štěníkům je 5 týdnů, konečně jsem je zvážila, ale byla to zkouška, jak zvážit klubko hadů... Takže největšího Arýska (3,8kg) dohnal Apollo (3,8kg), další je Achilles (3,4kg) s Althaiou (3,4kg), následuje Adonis (3kg) a nejmenší ale nejživější a nejzvědavější je Antiope (2,7kg). Venku už se prohánějí bez zábran, čerstvě nasazené rybízy a angrešty objevili ten den a pokusili se je probrat. Také vybraní stateční jedinci vyrazili pod plotem na návštěvu k rotvíkům, málem jsem měla infarkt, ale všichni přežili, rotvíci byli zrovna zavření. Jinak všichni mají skus a zoubky v pořádku, nejlíp se kontrolují zapíchnuté v rukou či nohou :-)
Takže socializace je v plném proudu, okusují celou naši smečku, malé krysařičky jim už na hraní nedávám, všichni slyší na jméno, přivolání je dle nálady... fotky http://austrind.rajce.idnes.cz/HOPE,_vrh_A/

4.4.2010
Australáčci jsou už týden venku, dost jsem se bála, aby nenastydli, ale vypadá to, že jsem zbytečně starostlivá, mají zateplenou boudu a volný výběh, na noc k nim zavírám i mámu jako topení :-) přes den je jen navštěvuje, o to raději ji vidí, samou láskou ji asi sežerou.
Štěníkům je teď měsíc a už lítají po zahradě jako střely, jsou velice komunikativní, někteří už reagují na jména. Ares je silák, Apollo nejvíc vybarvený, obě holčičky velice mazlivé, Antiope se nejvíc mazlí, když ostatní dlabou, nejmenší asi zůstane, ale jinak je to dráček. No kluci si stále rovnají postavení ve smečce, jsou sebevědomí a temperamentní.

18.3.2010
Australáčci zdárně rostou, mají 2 týdny, největší je stále Ares, 1430g, vláčí bříško po zemi a rozčiluje se nad tou nespravedlností, že ostatní už skoro chodí, všichni už koukají, nejvíc komunikuje a zajímá se Adonis, nejmenší je Antiope, která teprve překročila magickou hranici 1 kila. Začínají se vybarvovat, už jsou tu náznaky pálení a tmavé zbarvení na prstech. Nové fotky na http://austrind.rajce.idnes.cz/HOPE,_vrh_A/

12.3.2010
Naše štěňátka pěkně rostou, za týden svou hmotnost zdvojnásobila. Vede je náš lední medvěd Ares, který dosáhl jednoho kila, je ho také nejvíc slyšet, nejmenší je Antiope, 740g, asi si hlídá linii :-), další fotky na http://austrind.rajce.idnes.cz/HOPE,_vrh_A/

6.3.2010
první fotky na http://austrind.rajce.idnes.cz/HOPE,_vrh_A/

4.3.2010
Narodila se štěňátka, máme 4 kluky a 2 holky, všechna jsou modrá. Další info v novinkách.

25.1.2010 - Dobrá zpráva, ultrazvuk potvrdil u Hope březost. Těšíme se začátkem března na štěňátka!!!

Tady jsem našla u našich slovenských kolegů užitečnou pomůcku (pro mě jako začínající chovatelku) - přehled březosti a vývojová stadia plodu den po dni:
http://www.rr.sk/modules.php?name=Preg_kal&kryt_de n=1&kryt_mesiac=1&kryt_rok=2010&zobraz_cele=0&krok =1&chovsta=AUSTRIND&mesuky=HOPE+GO+LUCKY+CINDERELL A%5C%27S+RANCH

1.1.2010 - Tak konečně nastal ten velký den. HOPE JE NAKRYTÁ. Šťastný budoucí tatínek je CH. WINDWARRIOR'S BLUE CIDABRO z CHS Z kraje Lichnice. Další info: http://zkrajelichnice.cz/?page=lantu .Pokud se zadaří, začátkem března se narodí štěňátka :-)

UŽ SE STRAŠNĚ TĚŠÍME, POKUD VŠECHNO PŮJDE, JAK MÁ, BUDEME HOPE KRÝT V LEDNU 2010